Selle lihtsa käibemaksu kalkulaatoriga saate arvutada käibemaksu. Sisestage käibemaksuga või käibemaksuta summa ja näete tulemusi:

Käibemaksu kalkulaator ilma käibemaksuta summast

Sisesta summa ilma käibemaksuta:


Käibemaksu kalkulaator käibemaksuga summast

Sisesta summa käibemaksuga:


Käibemaksu arvutamine

Käibemaksu kalkulaator ilma käibemaksuta arvutab sinu sisestatud summast käibemaksu ja summa käibemaksuga kokku. Kui sul on KM-ta summa ning soovid sellele KM juurde arvutada, siis korrutad summa 1,22-ga. Näiteks 650*1,22=793€.

Käibemaksu kalkulaator käibemaksuga arvutab sinu sisestatud summast käibemaksu ja summa käibemaksuta. Kui sul on KM-ga summa ning soovid sellest KM maha arvutada, siis jagad summa 1,22-ga. Näiteks 600/1,22=491,80€.

Kui sul on teada ainult käibemaksu summa, siis kuidas saada teada KM-ta ja KM-ga summa? Selle arvutamine on lihtne. Käibemaksu summa tuleb jagada 0,22-ga. Näiteks arvutame 99/0,22=450€ ja saame KM-ta summa. Kui soovid leida KM-ga summa, siis korrutad selle omakorda 1,22-ga ehk 450*1.22=549€.

Pane tähele, et päris kalkulaatoris arvutades tuleb väga palju komakohti ja ümardamine võib olla erinev. Küll aga enamik raamatupidamise programme ümardavad samamoodi nagu sellel lehel olevad kalkulaatorid.

Eesti käibemaks

Käibemaksuseadusest tulenevalt on Eestis käibemaksumäärad alates 1. jaanuaris 2024 – 22%, 9%, 5% ja 0%. Käibemaks on Eestis riiklik maks ja seda maksu kogub Maksu- ja Tolliamet. Käibemaksumäär 9% – raamatud, õppekirjandus, majutus, ravimid, meditsiiniseadmed ja abivahendid. Käibemaksumäär 5% – ajakirjandusväljaanded.

käibemaksu kalkulaator

Käibemaksukohustuslane

Käibemaksukohustuslane on kohustatud oma müügiarvetele lisama käibemaksu. Lisaks on tal õigus tagasi küsida (või maha arvestada) oma ostudelt makstud käibemaksu. Iga kuu 20. kuupäevaks peab esitama maksuametile käibemaksudeklaratsiooni (KMD). Mitte-käibemaksukohustuslane oma müügiarvetele käibemaksu lisada ei tohi.

Oleme teinud kõik endast oleneva, et tagada arvutuste õigsus, kuid me ei saa vastuta ebaõigete tulemuste ega selle kasutamise tulemusena tehtud otsuste tulemuste eest.